Peter van Egmond
Peter van Egmond – op de valreep volop in de spotlights!
Op zijn één-na-laatste werkdag werd hij op de zaak nog even tegengehouden.
“Of hij nog even kon blijven.”
Peter dacht zelf dat het over de organisatie van zijn afscheidsborrel ging… maar niets bleek minder waar.
Hij werd compleet verrast met de titel: Kanjer van de Maand.
En die zag hij écht niet aankomen.
Van ervaring naar een vaste plek bij Riool.nl
In 2011 kwam Peter bij Riool.nl werken. Hij had toen al jaren ervaring in het rioolvak, maar bij zijn vorige werkgever voelde hij zich niet meer op zijn plek.
Hij besloot te solliciteren — en is daarna nooit meer weggegaan.
Nu, bijna 14 jaar later, nadert zijn pensioen. Officieel werkt hij deze maand nog, maar met wat vrije dagen erbij voelt het afscheid ineens heel dichtbij.
“Bijna pensioen,” lacht hij. “Want officieel ben ik pas op de 28e jarig.”
Mensenwerk
Wie met Peter praat, merkt meteen dat hij het werk altijd met plezier heeft gedaan. Niet alleen vanwege het vak zelf, maar vooral vanwege de mensen.
“Je komt echt overal over de vloer,” vertelt hij. “Van hoog tot laag. Vaak krijg je een bak koffie en een praatje. Dat contact ga ik wel missen.”
Peter hield van het persoonlijke werk. Geen grote wagen voor hem — al vertelt hij wél trots dat hij zijn groot rijbewijs heeft. Nee, Peter zat het liefst gewoon in zijn eigen bus, onderweg naar mensen thuis.
Zelfs bij de Koning op bezoek
In al die jaren kwam hij op heel wat bijzondere plekken. Maar één adres springt eruit.
“Ik heb ooit bij de Koning voor de deur gestaan,” vertelt hij met een glimlach.
“Zonder lintje nog wel.”
Zo’n verhaal blijft natuurlijk perfect materiaal voor verjaardagen en koffiepraatjes.
En nu… genieten
Peter kijkt eerlijk gezegd uit naar zijn pensioen. Niet omdat hij het werk zat was — integendeel — maar omdat het tijd is voor rust, gezondheid en genieten.
Wat hij als eerste gaat doen?
“Mijn wekker niet meer zetten,” zegt hij lachend.
Al denkt hij wel dat dat lastig wordt, omdat hij al jaren vóór zijn wekker wakker wordt.
Samen met zijn vrouw staat er binnenkort een weekje Limburg op de planning. Daarnaast hoopt hij vooral dat zijn rugoperatie goed verloopt en dat hij gezond kan genieten van alles wat nog komt.
Bedankt Peter
Peter was jarenlang een vertrouwd gezicht binnen Riool.nl. Een collega met ervaring, humor en een groot hart voor het vak én voor de mensen.
We gaan hem zo ontzettend missen!
Peter, bedankt voor alles en we wensen je alle geluk, gezondheid en mooie momenten toe voor de toekomst.
En de deur staat natuurlijk altijd open voor een bakkie koffie ☕



